Dotychczas w Gdańsku zbieraliśmy odpady do 3 pojemników: suche, mokre, szkło. Od kwietnia 2018 r. wydzielać będziemy jeszcze papier, tworzywa i metale. Bezpośrednią przyczyną zmiany jest rozporządzenie Ministra Środowiska, które ujednolica w całym kraju zasady segregowania odpadów.

ZASADY SEGREGOWANIA ODPADÓW W GDAŃSKU OD 1 KWIETNIA 2018 R:

PAPIER > POJEMNIK NIEBIESKI

METALE I TWORZYWA SZTUCZNE > POJEMNIK ŻÓŁTY

SZKŁO > POJEMNIK ZIELONY

BIO > POJEMNIK BRĄZOWY

RESZTKOWE > POJEMNIK SZARY

Odpady budowlane i rozbiórkowe należy zebrać i przekazać firmie odbierającej takie odpady; można też odwieźć je własnym transportem do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych znajdującego się na terenie Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku przy ul. Jabłoniowej 55.

Ponadto informujemy, że odbiorca odpadów komunalnych nie odbiera z Punktu Gromadzenia Odpadów sprzętów elektronicznych tj. lodówek, kuchenek, telewizorów etc.

Popsute, zużyte lub niepotrzebne AGD sporych rozmiarów zostanie odebrane bezpośrednio z mieszkania lub domu w uzgodnionym terminie – wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00 lub wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie elektrosmieci.pl.

Infolinia, z którą należy kontaktować się w celu odebrania elektrośmieci dostępna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-17, natomiast w sobotę w godzinach 8-13.

Usługę bezpłatnego odbioru wielkogabarytowych elektrośmieci oferuje ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. z siedzibą w Warszawie (www.elektroeko.pl).
ElektroEko odbiera duże zużyte sprzęty takie jak: pralki, lodówki, zmywarki, zamrażarki, kuchenki elektryczne, suszarki do ubrań. Odbierając wielkogabarytowe sprzęty odbiera również drobne elektrośmieci.

Dodatkowo Organizacja odzysku ElektroEko uruchomiła na terenie Gdańska nowy punkt zbierania elektrośmieci, w którym mieszkańcy miasta mogą bezpłatnie pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Niepotrzebne urządzenia przyjmowane są bezpłatnie.

Adres punktu zbierania oraz godziny działania
ul. Szczęśliwa 3 (parking przed sklepem Auchan)
Każda 4 sobota miesiąca w godz. 10.00-15.00
Lokalizację oraz godziny otwarcia można również sprawdzić wchodząc na stronę internetową: http://www.elektroeko.pl lub http://elektrosmieci.pl

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie https://czystemiasto.gdansk.pl